Ochrona.

Być i czuć się bezpiecznym to podstawowa potrzeba każdego z nas.
Jeśli nasze poczucie bezpieczeństwa nie jest zaspokojone, jeśli nie czujemy się bezpiecznie, tracimy grunt pod nogami, doświadczamy sytuacji stresowych.Całe nasze ciało i umysł wówczas dopomina się o to,
aby o nie zadbać, zwrócić na nie uwagę. Ono woła o pomoc i natychmiastowa regenerację.
Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o siebie i znaleźć ...

Twoje miejsce.Twój schron. Ostoja - REFUGIUM (z łac. dosł. ucieczka,schronienie).
Każdy człowiek potrzebuje dla siebie takiego miejsca. Jest ono wskazane dla utrzymania równowagi.
Dla zdrowia, naszej higieny psychicznej. Bo tak jak o ciało, powinno się dbać również o psychikę.
Życie stawia przed nami różne wyzwania z którymi trzeba nam się mierzyć. Wszystko to obciąża nasze bycie w tu i teraz,dźwigamy na barkach cały świat. I przychodzą takie chwile, że chciałoby się uciec. Ale jak wiemy, gdziekolwiek byśmy nie poszli, czy dokądkolwiek pojechali, problemy pójdą z nami.
Dlatego jeśli czujemy, że jesteśmy zmęczeni tak, że czasem chciałoby się wziąć nogi za pas i szukamy miejsca do którego możemy uciec i schować się przed całym światem. Wtedy możemy takie miejsce bezpieczneństwa stworzyć dla siebie sami. Naszą Ostoję- REFUGIUM.
Tu w REFUGIUM pobędziesz sam ze sobą w bezpiecznym  miejscu w przestrzeni Twojego wewnętrznego świata. W miejscu tym zostaniesz wprowadzony w stan poczucia całkowitego bezpieczeństwa i akceptacji. W miejscu poczucia całkowitego bezpieczeństwa i akceptacji. To Twój świat, Twoja ostoja i momenty gdzie można "łapać" równowagę. TO miejsce dostępne tylko dla Ciebie.

"Refugium" - Twoje bezpieczne miejsce - przestrzeń, w której nasze nerwy i ciało mogą doznać głębokiego stanu relaksu i ukojenia.
 Znajdź miejsce w którym czujesz się dobrze. Znajdź z całego zabieganego dnia kilka minut, które poświęcisz tylko dla siebie. I kiedy już  to osiągniesz w swoim umyśle  STWÓRZ swój AZYL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz POJAWI się PO ZATWIERDZENIU...